O nás
Ubytování
Víno
Degustace
Vinice
Volný čas
Fotogalerie
Kontakt

Víno

Pokud se Vám zalíbí některé z našich vín, můžeme Vám jej zaslat až domů. Cena dopravy je závislá na počtu objednaných kartónů, od 5 kartónů (za zde uvedené ceny vín) je doprava zdarma. Řídíme se těmito OBCHODNÍMI PODMÍNKAMI.

BÍLÁ VÍNA:

Ryzlink Vlašský 2014, Březí, trať Ořechová hora – suché

Víno zelenkavé barvy, svěží, mírně ovocná vůně. Minerální chuť s decentní příchutí čerstvých vlašských oříšků a zelených jablíček s dosud výraznější kyselinkou.
Vhodný k pokrmům z vepřového masa a zabijačkovým specialitám.

Víno má potenciál dalšího zrání v horizontu do 10 let.

Ryzlink Vlašský 2015, Březí, trať Ořechová hora – suché (8,0g zbytkový cukr)

Víno jiskrné zlatavé barvy, lehká, mírně ovocná vůně. Minerální chuť z podloží padesátileté vinice, s decentní příchutí lučního kvítí a hřejivého alkoholu z přezrálých hroznů ročníku 2015 s příjemným zbytkovým cukrem a kyselinkou.
Vhodný k pokrmům z vepřového masa a zabijačkovým specialitám, ale i dezertům s krémovou náplní.

Víno má potenciál dalšího zrání v horizontu do 10 let.

Sauvignon 2013, Dolní Dunajovice, trať Plotny – suché (1,0g zbytkový cukr)

Víno jemně zlaté barvy s výraznou květinovo–ovocnou vůní. V chuti nalezneme bezový květ, černý rybíz, broskve a citrusové plody. Toto víno nám naplní ústa svěží kyselinkou, která však je v dokonalé harmonii se zbytkovým cukrem.
Vhodný k pokrmům z ryb připravovaných na másle, zvěřinovým paštikám a studeným salátům s přídavkem olivového oleje.

Víno má potenciál dalšího zrání v horizontu do 6 let.

Sauvignon 2014, Dolní Dunajovice, trať Plotny – polosladké (16,2g zbytkový cukr)

Víno jiskrné zlaté barvy, decentní vůně černého rybízu a medového plástu. V chuti nalezneme sladké tóny angreštového kompotu v rovnováze s nevtíravou kyselinkou, která však je v dokonalé harmonii se zbytkovým cukrem.
Vhodný k masitým pokrmům podávaných s hutnějšími omáčkami (koprovka, svíčková, houbová atd.) ale také k dezertům, zejména krémovým a obsahujícím šlehačku.

Víno má potenciál dalšího zrání v horizontu do 6 let.

Sauvignon 2014, Dolní Věstonice, trať U Kapličky – polosuché (10,7g zbytkový cukr)

Víno jiskrné zlatavé barvy, decentní vůně lučního kvítí. Jemná, harmonická chuť černého rybízu, angreštu doplněná minerálními tóny s decentní kyselinkou vyváženou sladkou dochutí zbytkového cukru.
Vhodný k rybím specialitám, zeleninový salátům a krémový dezertům.

Víno má potenciál dalšího zrání v horizontu do 8 let.

Sauvignon 2015, Dolní Dunajovice, trať Plotny – suché (7,0g zbytkový cukr)

Víno jiskrné zlatavé barvy, explozivní vůně černého rybízu a angreštu. V chuti pocítíme výraznou chuť čerstvého černého rybízu doplněnou decentními tóny zralých broskví. Mírná kyselinka je v dokonalé harmonii s troškou zbytkového cukru dodávající vínu svěžest.
Vhodný ke krůtímu a drůbežímu masu na bylinkách, v medové krustě, kachním prsům se švestkovou omáčkou, pečeným vepřovým žebrům na medu a podobně.

Víno má potenciál dalšího zrání v horizontu do 5 let.

Sauvignon 2015, Dolní Věstonice, trať U Kapličky – suché (5,5g zbytkový cukr)

Víno zlatavé barvy, jemná, nevtíravá vůně černého rybízu a lučního kvítí. Jemná, harmonická chuť černého rybízu, s minerálními tóny z vápenatého podloží Pálavy s decentní kyselinkou a dochutí zbytkového cukru.
Vhodný k rybím specialitám, krůtímu a drůbežímu masu se sýrem a broskví, „bílým“ omáčkám (koprová, houbová,…) ale také k ovocným dezertům se šlehačkou a kandovaným ovocem.

Víno má potenciál dalšího zrání v horizontu do 7 let.

Sauvignon 2016, Dolní Věstonice, trať U kapličky – polosladké (15,3 g zbytkový cukr)

Víno sytě zlaté barvy s vůní rozkvetlé louky. Příjemná aromatická chuť tropického ovoce (mango, maracuja) a angreštu sladěná s příjemným zbytkovým cukrem a minerální dochutí vápencového podloží Pálavy.
Vhodný k rybím specialitám, pokrmům středomořské kuchyně, krémovým dezertům a zeleninovým salátům.

Víno má potenciál dalšího zrání v horizontu do 10 let.

Veltlínské Zelené 2015, Dolní Dunajovice, trať Plotny – suché (5,2g zbytkový cukr)

Víno zlatavé barvy s decentními pepřnatými tóny ve vůni. Svěží, harmonické, nekomplikované víno s pepřnatými tóny typickými pro tuto odrůdu, se svěží kyselinkou zakulacenou mírným zbytkovým cukrem.
Vhodný k zeleninovým salátům, drůbežím specialitám, grilovaným sýrům a masům na grilu.

Víno má potenciál dalšího zrání v horizontu do 5 let.

Veltlínské Zlaté 2015, Horní Věstonice, trať U Venuše – suché (4,9g zbytkový cukr)

Jedná se o velmi starý klon Veltlínského Zeleného, pěstovaný v minulém století především v Rakousku. Na rozdíl od běžného Veltlínského Zeleného, které má brčálově zelené bobule, jsou hrozny v době zralosti až kýčovitě zlaté. Jde o specialitu v sortimentu našeho vinařství, se kterou se pravděpodobně jinde nesetkáte. Víno je zlatavé barvy, vůně připomíná hrušky s mírným nádechem pepře. Přímočaré, krásné víno snoubící pepřnaté tóny s minerální chutí z podloží Pálavy, které je doplněno svěží kyselinkou. Přítomný zbytkový cukr nehraje dominantní roli a pouze doplňuje celkovou harmonii vína.
Vhodný k vepřové panence na zeleném pepři, pečenému vepřovému kolenu, pečeným žebrům.

Víno má potenciál dalšího zrání v horizontu do 7 let.

Veltlínské Zlaté 2016, Horní Věstonice, trať U Venuše – polosladké (15,0 g zbytkový cukr)

Víno sytě zlaté barvy, výrazná vůně čerstvých zralých hrušek. Chuť je bohatá, harmonická připomínající hruškový kompot. Víno bylo vyrobeno z extrémně přezrálých hroznů ročníku 2016, výrazná hrušková chuť a zbytkový cukr umocňují zážitek z této staré odrůdy.
Vhodný ke krémovým dezertům, drůbežím specialitám v medové krustě, panence na zeleném pepři či pokrmům s karamelizovanou omáčkou.

Víno má potenciál dalšího zrání v horizontu do 7 let.

Muškát Moravský 2014, Brod na Dyjí – suché

Víno zlatavé barvy s výraznou květinovou vůní připomínající kytici hvozdíků, hřebíčku a pivoněk. Bohatá výrazná chuť bezového květu a lipového medu v souladu s harmonickou kyselinkou a zbytkovým cukrem.
Vhodný k dezertům se šlehačkou a krémovým dezertům.

Víno má potenciál dalšího zrání v horizontu do 3 let.

ROSÉ:

Cabernet Moravia 2013, Dolní Dunajovice, trať Plotny – suché

Víno jiskrné, lososové barvy s lehkou ovocnou vůní. Chuť čerstvých jahod a třešní v dokonalé harmonii s pikantní kyselinkou.
Vhodný k pečeným a grilovaným pokrmům z bílého masa se středomořským kořením, stejně jako k ovocným dezertům a salátům z čerstvého ovoce.

Víno má potenciál dalšího zrání v horizontu do 4 let.

Cuvée VALINKA 2013, Dolní Dunajovice, trať Plotny + Dolní Věstonice, trať U kapličky + Březí Ořechová hora – suché

Víno jiskrné, starorůžové barvy, výrazná vůně jahodového kompotu. Chuť čerstvých jahod a třešní s tóny švestkových povidel dokonale vyzdvihuje ty nejtypičtější chutě z odrůd, ze kterých bylo cuvée stvořeno. Toto cuvée je směs Rulanského Modrého z úbočí Pálavy, Frankovky na sprašové lokalitě „Plotny“ v Dolních Dunajovicích, Svatovavřineckého a Modrého Portugalu ze starých, více než 40 letých keřů na „Ořechové hoře“ v Březí. Cílem tohoto cuvée bylo vytvořit výborné rosé tak aby v každém doušku bylo možné objevit vždy nové vůně příchutě čerstvého ovoce. Posuďte sami, jestli se nám to povedlo…
Vhodné k telecímu masu, steakům v úpravě „raw“, stejně jako k ovocným dezertům a salátům z čerstvého ovoce.

Víno má potenciál dalšího zrání v horizontu do 4 let.

Rosé 2015, Dolní Dunajovice, trať Plotny – suché

Víno jiskrné, lososové barvy s výraznou ovocnou vůní vyzrálých švestek a švestkových povidel. Harmonická chuť čerstvých švestek a švestkových povidel doplněná svěží kyselinkou. Toto růžové víno je cuvée z odrůd Svatovavřinecké a Frankovka.
Vhodné k ovocným dezertům se šlehačkou a salátům z čerstvého ovoce.

Víno má potenciál dalšího zrání v horizontu do 4 let.

ČERVENÁ VÍNA:

Cabernet Moravia 2014, Dolní Dunajovice, trať Plotny – suché

Víno jiskrné, tmavé purpurové barvy s těžší cabernetovou vůní a vůní vařených povidel. Chuť je plná, bohatá, s tóny švestkových povidel, třešňového kompotu, čokolády s jemným nádechem kouře a vanilky.
Víno získalo několik ocenění na místních výstavách jako nejlepší z odrůdy.
Vhodný k hovězím steakům, kohoutu na víně, zvěřině, konfitovaným úpravám masa.

Víno má potenciál dalšího zrání v horizontu do 10 let.

Cabernet Moravia 2015, Dolní Dunajovice, trať Plotny – suché

Světlejší rubínová barva způsobená vysokou vyzrálostí hroznů a velmi pozdní sklizní. Výrazná, těžká ovocná vůně švestkových povidel. Chuť je plná, výrazná a bohatá, s tóny švestkových povidel přecházejících až čokoládovým tónům.
Vhodné k hovězím steakům, kohoutu na víně, zvěřině, konfitovaným úpravám masa.

Víno má potenciál dalšího zrání v horizontu do 8 let.

Cabernet Moravia BARIQUE 2015, Dolní Dunajovice, trať Plotny – suché

Jiskrná, rubínová barva, ve vůni kromě povidel můžeme nalézt také závan vanilky a čokolády. Jemná harmonická chuť švestkových povidel, brusinek doplněnou chutí hořké čokolády, kouře a vanilky pocházejících z barikových sudů, kde toto víno zrálo po dobu 9 měsíců.
Vhodné k čokoládovým dezertům, hermelínu s brusinkovou omáčkou, hovězím steakům, ale i svíčkové na smetaně s brusinkami.

Víno má potenciál dalšího zrání v horizontu do 10 let.

Cabernet Moravia 2016, Dolní Dunajovice, trať Plotny – suché (1,4 g zbytkový cukr)

Víno tmavě rubínové až černé barvy s granátovými odlesky. Kabernetová vůně s tóny zralých švestek a čokolády. Sametově hebká nasládlá chuť zralých švestek a višní s čokoládově vanilkovou dochutí. Toto víno, dle našeho názoru, je jedno z nejlepších červených vín našeho vinařství.
Vhodné ke steakům, hovězímu masu, carpaccio, úprava masa na cherry.

Víno má potenciál dalšího zrání v horizontu do 15 let.

Svatovavřinecké 2015, Dolní Dunajovice, trať Plotny – suché

Tmavá, rubínová barva s výraznou vůní švestkových povidel. Sametová, švestková, povidlová chuť v harmonii s hladkou tříslovinou a decentní kyselinkou. Víno zrálo v dubovém sudu po dobu 9 měsíců.
Vhodné k hovězím steakům, kohoutu na víně, tatarskému bifteku.

Víno má potenciál dalšího zrání v horizontu do 6 let.

Svatovavřinecké 2016, Dolní Dunajovice, trať Plotny – suché (1,9 g zbytkový cukr)

Víno tmavě rubínové barvy s výraznou těžkou vůní sladkých švestkových povidel. Jemná sametová chuť zralých švestek přecházející do sladkých švestkových povidel. Mohutné a harmonické víno.
Vhodné ke steakům, kohoutu na víně a všem druhům pečeného masa.

Víno má potenciál dalšího zrání v horizontu do 10 let.

Frankovka 2015, Dolní Dunajovice, trať Plotny – suché

Tmavá, rubínová barva, explozivní vůně třešňového kompotu a švestkových povidel. Výrazná chuť přezrálých kompotovaných třešní, třešňové marmelády se sametovou tříslovinkou. Víno zrálo v dubovém sudu po dobu 9 měsíců.
Vhodné k hovězím steakům, grilované krkovičce se švestkovou omáčkou, telecímu steaku, hovězí carpacio, tatarskému bifteku.

Víno má potenciál dalšího zrání v horizontu do 8 let.